Reoveepuhastusjaamad ärikliendile

ClearFox® SBR komplektid

${i18n('all_products')}

Küsi hinda

ClearFox® on spetsialiseerunud SBR protsessitehnoloogia arendamisele

Seda bioloogilist reoveepuhastuslahendust saab kasutada paljudes valdkondades. Tööstusliku reovee puhul saab SBR-protsessi kasutada eeltöödeldud reovee bioloogiliseks puhastamiseks. Olenevalt reovee konsentratsioonist võib seda kasutada ka peapuhastina. Väikeste kogukondade ja omavalitsuste jaoks on SBR-protsess suurepärane lahendus odavaks ja efektiivseks reoveepuhastuseks. Väikesemahuliste(eramaja) lahenduste jaoks saab meie SBR-süsteeme kasutada nii uue puhasti rajamisel kui olemasoleva reoveepuhasti uuendamiseks. ClearFox® SBR reoveepuhastid on saadaval projektidele vahemikus 4 kuni 10 000 inimest.

Kuidas ClearFox® SBR reoveepuhasti töötab?

SBR standard (sequential batch reactor) viitab järjestikusele reovee annuste puhastamisele. See on kontrollitud reoveepuhastusprotsess kus reovesi puhastatakse annuste kaupa. See tähendab, et uus annus vett juhitakse protsessi pärast eelmise puhastamist ja välja laskmist. Selline protsess võimaldab iga reoveeannuse töödelda mis tahes vajaliku aja jooksul mis omakorda võimaldab saavutada mis tahes puhastustaseme.

Lühidalt on SBR-i protsessi tüüpilised sammud järgmised:

SBR koosneb enamsti kahest mahutist, esimene osa on ühtlustsumahuti, mis on primaar- ja sekundaarmuda hoidmiseks ning siseneva vooluhulga ühtlustamiseks. Teine osa on protsessimahuti. Protsessimahuti täitmine, puhastatud vee väljapumpamine ja mudatagastus toimub õhktõstukite abil. Puhasti juhtimissüsteemis on normaalses olekus seadistatud neli peamist tsüklit mille kestust ja sagedust saab muuta.

Tsüklid on järgmised:

  1. Puhastatud vee väljapumpamise etapp: õhktõstuk pumpab puhta vee, mis jääb „puhta vee“ väljalaskepunkti kohale, puhasti väljalaskeavasse, alandades biopuhasti veetaset. Seejärel pumbatakse settinud aktiivmuda tagasi esimesse kambrisse ja protsess kordub järgmise reoveeannusega. Täielik puhastustsükkel võtab aega umbes 7-8 tundi
  2. Täitefaas: reovesi siseneb esimesse kambrisse kus settivad suuremad osakesed. Seejärel pumpab õhktõstuk reovee teise kambrisse, mis on bioloogiline reaktor.
  3. Puhastamise/aeratsiooni etapp: reovesi ringleb SBR-reaktoris, selleks kasutatakse taldrikaeraatoritest tulevat õhku mis varustab ka baktereid hapnikuga, toetades seega bioloogilist puhastamist mikroorganismide poolt. Lühikesed õhutamise ja õhutamiseta perioodid (denitrifikatsiooniks) vahelduvad ja neid juhib juhtmoodul. Aktiivmuda kasvab koos miljonite mikroorganismidega, mis puhastavad reovee täielikult.
  4. Settimisfaas: järgneb puhkefaas. Aktiivmuda vajub (settib) mahuti põhja. See võimaldab reaktori ülaosas moodustuda selginenud vee kihi.

ClearFox® SBR puhastil on olemas ka nn „Energiasäästlik tsükkel“: puhastustsükli programm jätkub katkematult, kuid lühema õhutusfaasiga, mis vähendab vajaliku energia hulka. Sõltuvalt siseneva reovee kogusest otsustab programm seejärel täielikult automaatselt, kas energiasäästutsükkel peaks jätkuma või lülitub tagasi tavalisse töörežiimi.

ClearFox® SBR Standard komplekt

ClearFox® SBR Standard on SBR-puhasti seadmete sari, mis on mõeldud olmereovee puhastamiseks. ClearFox®-i projekteeritud, toodetud ja tarnitud SBR-komplekte saab paigaldada kohapeal toodetud mahutisse. SBR Standardi protsessitehnoloogiat saab paigaldada mis tahes materjalist ja kujuga mahutitesse ning seda saab kavandada nii, et see saavutaks kõik nõutavad heitvee väärtused. SBR standardvarustuse komplektid on saadaval 4 kuni 1000 inimese jaoks. Suuremaid SBR-lahendusi on võimalik projekteerida individuaalselt.

ClearFox® QuickOne SBR komplekt

ClearFox® QuickOne on täiustatud annuspuhasti (SBR) protsessitehnoloogia, milles kõik kambrid on täielikult õhutatud. ClearFox® QuickOne SBR komplekt on väga paindlik ja seda saab paigaldada mis tahes suuruse või kujuga mahutisse. See paindlik SBR-komplekt on saadaval 5–5000 inimese reovee puhastamise jaoks. See spetsiaalne SBR protsessitehnoloogia saavutab turu juhtivad heitvee standardid ja toodab ka vähem muda kui mis tahes muu bioloogilise reoveepuhastusprotsessi tehnoloogia.

ClearFoX® SBR järelpaigalduskomplekt

ClearFox® SBR järelpaigalduskomplekti süsteemid on kulutõhus ja efektiivne viis täiustatud bioloogilise reoveepuhastussüsteemi loomiseks, kasutades olemasolevaid mahuteid ja infrastruktuuri. Need võimaldavad hetkel majades, puhkemajades, koolides ja muudel objektidel olemas olevaid septikuid/mahuteid muuta suure tõhususega reoveepuhastiteks. Samamoodi saab uuendada ka tööstusobjektide heitvee mahuteid. Uuenduskomplektid pakuvad väga kulutõhusat meetodit keskkonnanõuetele vastava biopuhasti rajamiseks.

Esita päring

Email again:
Reoveepuhastusjaamad ärikliendile

Küsi hinda

ClearFox® DAF

Reoveepuhastusjaamad ärikliendile

Küsi hinda

ClearFox® FBBR

Reoveepuhastusjaamad ärikliendile

Küsi hinda

ClearFox® konteinersüsteemid

Reoveepuhastusjaamad ärikliendile

Küsi hinda

ClearFox® setiti

Septicum OÜ

+372 5692 0255
+372 5595 7767

info@septicum.ee

Reg. kood: 14226044MTR Projekteerimine: EEP003906
Omanikujärelvalve: EEO004357

Kontorid

Tartu: Kanarbiku 2-8, Soinaste küla, Kambja vald, Tartumaa

Tallinn: Kalda 9a, Kristiine linnaosa

Ladu

Reinu, Pikknurme küla, Põltsamaa vald, 49009 Jõgevamaa

${item.title}

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.
Email again:
Teenused